DOTACE DEŠŤOVKA - Výzva č. 6/2017: Dešťovka

Startuje revoluční dotační program pro boj se suchem Dešťovka. K rozdělení je v první fázi připraveno 100 milionů korun.

Chcete ve svém domě využívat dešťovou nebo přečištěnou šedou vodu? Nemáte v době sucha čím zalévat a splachovat? Chcete lépe hospodařit s dešťovou vodou a ušetřit? Tak právě pro vás je určen nový dotační program MŽP a SFŽP ČR – Dešťovka. Cílem nového dotačního programu je pomoci domácnostem řešit situaci s nedostatkem užitkové vody v době sucha a ušetřit náklady na pitnou vodu.

Dotaci až 50 procent lze využít na pořízení zahradní nádrže na dešťovou vodu v suchem postižených oblastech nebo systém na splachování toalet již jednou použitou vodou z umyvadla či pračky.

Poradíme vám, jak na to. Zajistíme projekty zaměřené na přečištění srážkových i odpadních vod, zachytávání srážkové vody na zalévání zahrady, akumulace srážkové vody pro splachování WC a zálivku a využití přečištěné odpadní vody jako vody užitkové.

Program je určen pro vlastníky a stavebníky rodinných a bytových domů, a to jak fyzické osoby, tak právnické osoby, kteří chtějí přispět k udržitelnému hospodaření s vodou. Vždyť jen v Praze se ročně prosplachuje 12 miliard litrů vody. Mimochodem tolik vody se vypije v celé Evropě za pět dní.

Z dotačního programu Dešťovka je možné spolufinancovat tři typy projektů:

Výše dotace se pohybuje od 20 do 60 tisíc korun v závislosti na pořízené technologii, k níž se dále přičítá tzv. proměnná část, tedy příspěvek 3 500 korun za každý metr krychlový nádrže. Minimální velikost nádrže musí být 2 m3. Dotace se vztahuje na nákup zařízení, jeho instalaci, zemní práce i úpravu rozvodů.

© 2015 Saniproject, s.r.o., Všechna práva vyhrazena, Vytvořil Panky | Portál CMS systémy | Brouzdák